Ráckeve
Látnivalók a környéken
1901-ben épült a középkori régi városháza helyén a szecessziós stílusú tornyos, új városháza. 2009 júniusában megnyitotta kapuit a nagyközönség előtt a Ráckeve régi városházi épületének tornyában található Tűztorony Kilátó.
A Ráckevei-kistérségben egyedülálló élményt biztosító kilátó szeretettel várja az idelátogató vendégeket, de természetesen a környezetünkben és városunkban élők számára is különleges élményt jelent a közel 40 méteres magasságból megtekinteni a pazar körpanorámát.
Tiszta időben tökéletesen láthatók a budai hegyek, Százhalombatta és Ercsi tornyai, de akár a Velencei-dombság is, az itt élők pedig felülről is megkereshetik saját házukat, közvetlen lakókörnyezetüket.
A ráckevei Savoyai-kastély Magyarország első világi barokk építménye. Építtetője a törökverő Savoyai Eugén herceg volt, tervezője a bécsi Belverede megálmodója, Johann Lucas von Hildebrandt. A kupola előtti terasz korlátját mitológiai alakok díszítik, amelyek a herceg tulajdonságait szimbolizálják. Jelenleg nem látogatható!
A Ráckevei Vízimalom Magyarország utolsó hajómalmának, az ún. Gyurcsik-féle 12-es sorszámú hajómalom működő rekonstrukciója, mely Mendele Ferenc felmérései alapján közösségi összefogásnak köszönhetően 2007 és 2010 között épült fel. A malom kialakítása az eredeti írásos emlékek, dokumentumok, fotók, rajzok alapján történt.
1487-ben épült Magyarország egyetlen fennmaradt gótikus szerb temploma. Belső falait késő középkori balkáni stílusú freskók díszítik. A templom szentélyét a hajótól elválasztó ikonosztáz gazdag barokk alkotás, a XVIII. századból származó, magas művészi színvonalú ikonokkal és fafaragványokkal. A különálló harangtornyot 1758-ban építették, mely XVI. századi alapokon nyugvó barokk alkotás.
1913-ban, egy középkori alapokon nyugvó gótikus jellegű templom helyére építették neogótikus stílusban. Tornya 43 méter magas, Dobovszky József tervezte.
A templom tömegében és részletformáiban a tiszakécskei istenháza tökéletes mása, azonban egy részletben mégse: csúcsos toronysisakját a tiszakécskei toronynak megfelelően eredetileg még magasabbra tervezték.